fbpx

Rada Programowa

Jakub Gutkowski

(.NET)
Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy. Microsoft MVP. Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Piotr Stapp

(.NET)
Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Anita Przybył

(Soft Skills & Business Relations)
Trener umiejętności społecznych, absolwentka psychologii, szkoły coachingu oraz zarządzania potencjałem pracowników. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych m.in. zarządzania zespołem, komunikacji, budowania zespołu, motywowania, asertywności. Pracuje głównie z liderami, a swoje zainteresowania tematem leadershipu rozwija prowadząc podcast Liderem być. Współorganizatorka warsztatów Soft Skille Dla Programistów, mających na celu rozwój kompetencji miękkich niezbędnych dla programistów. Wyznaje pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji.

Michał Bartyzel

(Soft Skills & Business Relations)
Pomagam firmom IT budować partnerskie relacje z biznesem.
Analitykom pomagam być doradcą nie skrybą.
Deweloperom pomagam rozwiązywać problemy biznesowe, zamiast wyłącznie kodować. Zespołom pomagam poszukiwać wartości biznesowej dla ich klientów.
Jestem doświadczonym programistą, architektem, analitykiem, przedsiębiorcą, konsultantem i trenerem. Wiem, że budowanie partnerskiej relacji pomiędzy biznesem i IT jest kluczowe dla tworzenia biznesowo użytecznego i technicznie pięknego oprogramowania.

Maciek Korsan

(Frontend/UI + JavaScript)
Frontend developer z głową pełną pomysłów i ponad 16-letnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań dla stron internetowych. Twórca szkolenia WTF: Co ten frontend. Lubi mieszać sztukę z kodem. Albo kod ze sztuką – jeszcze nie zdecydował. Miłośnik CSS i fotografii. Nocą, gdy nikt nie patrzy, zamienia się w DJ-a.

Hubert Zub

(JavaScript)
Pół-człowiek, pół-programista przykuty łańcuchem do JavaScriptu oraz technologii okołoprzeglądarkowych. Niestrudzony edukator który uważa (a także udowadnia) że JavaScriptu można nauczyć nawet 10-latków. Autor kilku publikacji oraz wystąpień, animator społczeności, organizator front-endowych spotkań meet.js w Białymstoku oraz Wrocławiu. Zawodowo miesza w kodzie, chmurze oraz w kompetencjach zespołu developerskiego. Wierzy, że kodowaniem da się uratować świat. Prywatnie lotnik oraz miłośnik podróży socjalistycznych krajów dalekiego wschodu.

Marcin Szeliga

(Machine Learning)
Freelancer Data Scientist, praktyk szkolący z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Prelegent na wielu europejskich konferencjach, takich jak Machine Learning Prague, Data Science Summit, SQLDay, 4 Developers, SQL Nexus, SQL Saturday, Sphere.it, Claudyna czy Microsoft Technology Summit. Wykładowca akademicki oraz autor książek i artykułów poświęconych platformie danych Microsoft, w tym bestsellerów „Data Science i uczenia maszynowe”, (WN PWN, informatyczna książka roku 2018) i „Praktyczne uczenie maszynowe” (WN PWN, informatyczna książka roku 2020).

Dr Krzysztof Wojewodzic

(Mobile)
Prezes Escola S.A. tworzącej aplikacje mobilne i webowe. Współautor aplikacji mobilnych mających kilka milionów pobrań. Autor bestsellerowych kursów eleraningowych nt. strategii i biznesu. Kierownik B+R dla 2. aplikacji mobilnych (łącznie dofinansowanie NCBiR, na ponad 11 mln. PLN). Prowadzący podcastu Escola Mobile. Na zaproszenie The Economist reprezentował Polskę, m.in. World Economic Forum w Davos.

Robert Rachwał

(Mobile)
Przez ponad 11 lat prowadził firmę ClickMaster Polska specjalizującą się w tworzeniu zaawansowanych portali i aplikacji webowych, z wykorzystaniem frameworka Laravel. Współpracował z takimi podmiotami jak Fibaro, Hasco-Lek, Grupa Vive, Budmat, Województwo Zachodniopomorskie czy Miasto Szczecin. Od października 2021 roku prezes zarządu spółki Escola LMS, która tworzy jeden z pierwszych na świecie headless LMS. W skład spółki wchodzi również serwis myVOD.io (narzędzie, które pozwala bez wiedzy technicznej zbudować własny serwis do sprzedaży kursów i materiałów wideo), którego był współtwórcą do tej pory. Pomysłodawca i główny realizator Mobile Trends Conference, pomysłodawca i przewodniczący kapituły konkursowej Mobile Trends Awards, redaktor naczelny serwisu MobileTrends.pl. Twórca jednego z pierwszych w Polsce raportów na temat mobilnego internetu, autor wielu artykułów branżowych. Absolwent Elektronicznego Przetwarzania Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pasjonat i obserwator najnowszych technologii i trendów w branży mobile.

Radek Maziarka

(Architektury Aplikacji)
PSolution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure. Pracuje przy pełnym zakresie tworzenia produktów cyfrowych – od analizy wymagań, przez architekturę i budowę systemu informatycznego, po jego utrzymanie na produkcji. Po pracy realizuje konsultacje i warsztaty dla firm oraz wspomaga technologicznie organizacje pozarządowe. Zwolennik pracy zwinnej i ciągłego samodoskonalenia. Można go złapać na blogu https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka

Oskar Dudycz

(Architektury Aplikacji)
Od ponad 14 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Aktualnie pracuję jako DevAdvocate w Event Store pomagając w rozbudowie unikalnego produktu bazodanowego, w którym zdarzenia są obywatelem pierwszej klasy. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz Event Store.

Adam Haertle

(Security)
Uznany prelegent, trener i wykładowca. Od 2004 regularnie występuje na wszystkich dużych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w Polsce, gdzie zbiera najwyższe oceny w ankietach uczestników. Wykładowca dwóch kierunków studiów podyplomowych na SGH oraz na Politechnice Białostockiej. W 2018 poprowadził ponad 100 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w całej Polsce, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankowości elektronicznej, prywatności oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Bezpieczeństwem zawodowo zajmuje się od kilkunastu lat, najpierw w firmie Deloitte a następnie w UPC, gdzie przez 12 lat odpowiadał za wszystkie kwestie związane z ochroną informacji w kraju oraz regionie. Od siedmiu lat prowadzi pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl jeden z największych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji.

Grzegorz Piwowarek

(Java)
Grzegorz jest lead architektem w Hazelcast, prowadzi szkolenia i bloguje na 4comprehension.com. Interesują go systemy rozproszone, bebechy, wydajność i architektura systemów. Krążą plotki, że istnieje tylko w czasie kompilacji.

Krzysztof Przygudzki

(Java)
Krzysiek pracuje w TouKu, na codzień programuje w Kotlinie i prowadzi zespół produktowy dla Allegro. Najbardziej lubi projekty o trudnej domenie i prostym kodzie. Jest zagorzałym zwolennikiem DDD i OOP. W czasie wolnym śpiewa.

Sławomir Sobótka

(Bottega Innovation Labs)
Od 12 lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych.
Równolegle współpracuję jako inwestor i CTO z kilkoma startupami:
Cortivision – obrazowanie pracy mózgu i sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi
Augmented Neural Systems – sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem
Augmented Reality Training Systems – rzeczywistość dopełniona w treningach jednostek specjalnych
oraz Devskiller – automatyzacja rekrutacji i zarządzanie kompetencjami w organizacjach IT.

Tomasz Kowalczyk

(PHP)
Software Architect, konsultant, i programista, pracuje w branży IT od ponad 13 lat. Wystąpił jako prelegent na ponad 20 konferencjach, jest także członkiem rady programowej 4Developers oraz PHPCon Poland. Autor kilku popularnych bibliotek open source w PHP. Pasjonat architektury, programowania funkcyjnego oraz projektowania API. Obecnie prowadzi konsultacje oraz realizuje kontrakty w ramach własnej firmy – Gentleman. Prywatnie architekt i budowniczy baz z domowych mebli dla dwóch wspaniałych córeczek.

Damian Mazurek

(Cloud)
About me: I create alternative ways to proceed. Faced with any given scenario, I can quickly spot the relevant patterns and issues. I have a great desire to learn and want to continuously improve. I am intrigued with the unique qualities of each person. I have a gift for figuring out how different people can work together productively. I enjoy close relationships with others and find deep satisfaction in working hard with friends to achieve a goal. I work hard and possess a great deal of stamina. I take immense satisfaction in being busy and productive. I can make things happen by turning thoughts into action. I want to do things now, rather than simply talk about them. I take psychological ownership of what I say I will do. I am committed to stable values such as honesty and loyalty. I have faith in the links among all things. I believe there are few coincidences and that almost every event has meaning. I have contagious enthusiasm. I am upbeat and can get others excited about what they are going to do.

Paweł Fiderek

(Cloud)
Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

Piotr Wicherski

(Testerska)
Expert Mobile QA Engineer dla UEFA. Mentor, prelegent i organizator wydarzeń związanych z zapewnianiem jakości.

Przemysław Libudzic

(Testerska)
Tester i pasjonat. Prowadzi zażarte dyskusje z gumowymi kaczkami. Uwielbia jeździć rowerem po warszawskich ulicach.

Wiktor Frączek

(GameDev)
Swoją zawodową przygodę z grami zaczął jako programista C# przy mobilnej wersji Car Mechanic Simulator 2014. Następnie pracował przy takich tytułach jak Car Mechanic Simulator 2016 (mobile), Kursk i Nickelodeon Super Brawl Universe.
W 2018 zmienił na jakiś czas profil zawodowy na product design oraz zarządzanie małymi projektami w klasycznym IT i cyfrowym marketingu. Od 2020 znów przy grach wideo – tym razem jako producent RPGa tworzonego przez Fool’s Theory w kooperacji z 11Bit Studios. Twórca katowickiego wydarzenia dla branży – MINE GameDev.

Dawid Ziółkowski

(DevOps)
Ponad 10 lat doświadczenia w branży IT jako Network/System Engineer na samym początku, DevOps pomiędzy, ostatnio Cloud Native Engineer. Pracowałem w firmie IT Outsourcing, instytucie badawczym, dostawcy usług telekomunikacyjnych, firmie hostingowej i firmie konsultingowej, więc zebrałem dużo wiedzy z różnych perspektyw. Wnoszę wkład do opensource i staram się dzielić swoją wiedzą pisząc artykuły, organizując spotkania i wygłaszając prelekcje.

Tomasz Tarczyński

(DevOps)
Cloud Native Engineer at Container Solutions, where the team works with clients on their cloud native transformation by bringing technology, strategy and culture together. Focused on shortening delivery times with adoption of DevOps culture, automation and measurements. Especially interested in the cloud native approach to engineering applications and infrastructure. Organizer of the DevOps Wrocław Meetup group, DevOpsDays Warsaw, and Cloud Native Warsaw conferences. In his spare time Tomasz enjoys mountain hiking, running and yoga.