fbpx

Rada Programowa

Anita Przybył

(Soft Skills & Business Relations)
Trener umiejętności społecznych, absolwentka psychologii oraz zarządzania potencjałem pracowników. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych m.in. komunikacji, zarządzania zespołem, budowania zespołu, motywowania, asertywności, inteligencji emocjonalnej. Wyznaje pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji. W swojej pracy wierzy, że każdy bez względu na zawód i środowisko, w którym funkcjonuje, ma szansę rozwinąć wysokie kompetencje społeczne.

Bartek Glac

(Cloud Computing)
Programista aplikacji webowych. Od początku kariery związany ze środowiskiem .NET oraz JS. Pasjonat rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową (w szczególności Azure). W codziennej pracy stawia na bliską współpracę z klientami w celu dostarczenia rozwiązań odpowiadających ich rzeczywistym potrzebom. Chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem prowadząc szkolenia, warsztaty oraz prelekcje na ogólnopolskich konferencjach. Aktywnie udziela się również w społeczności, organizując meetupy oraz wydarzenia. Współtwórca fundacji Gruba.IT której celem jest rozwój i wsparcie lokalnego community.

Dawid Ziółkowski

(DevOps)
Prawie 10 lat doświadczenia w branży IT jako Network/System Engineer na samym początku, DevOps pomiędzy, ostatnio Native Engineer. Pracowałem w firmie IT Outsourcing, instytucie badawczym, dostawcy usług telekomunikacyjnych, firmie hostingowej i firmie konsultingowej, więc zebrałem dużo wiedzy z różnych perspektyw. Wnoszę wkład do opensource i staram się dzielić swoją wiedzą pisząc artykuły, organizując spotkania i wygłaszając prelekcje.

Grzegorz Piwowarek

(Java)
Grzegorz Piwowarek jest niezależnym konsultantem, trenerem w Bottega IT Minds, blogerem w 4compreamion.com i kotrybuuje dla OS. Był profesjonalnie zaangażowany w projekty dotyczące integracji systemów, rozpoznawania obrazów i wysoce skalowalnych rozwiązań rozproszonych. Oprócz zabawy z internalami JVMa, jest emerytowanym profesjonalnym graczem jo-jo i gitarzystą w zespole progresywnego metalu – Visions of Tondal.

Jakub Gutkowski

(.NET)
Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy.
Microsoft MVP.
Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Jakub Pilimon

(Architektury Aplikacji | Java)
Jakub pracuje jako Spring Developer Advocate w firmie Pivotal, jest też blogerem, zapalonym programistą i trenerem. Uwielbia stawiać czoła skomplikowanym przedsięwzięciom dzięki Domain Driven Design, Test Driven Development i Spring. Jako maniak modularyzacji, jego głównym obszarem zainteresowań jest także architektura. Kiedy nie programuje, jeździ motocyklem, na nartach lub zapuszcza brodę. Oto jego nagrodzony blog DZone MVB: pillopl.github.io

Joanna Lamch

(Mobile)
Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat zawsze w okolicach C# oraz technologi Microsoft. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring, samorozwoju i kultury DevOps. Community lover, wspierająca Gruba.IT, Śląską Grupę Microsoft oraz Women in Technology Katowice. Blogger and speaker wannabe

Dr Krzysztof Wojewodzic

(Mobile)
Ekspert z zakresu rynku mobile. Trzy aplikacje które współtworzył pobrało ponad 1 milion osób. Pracował jako konsultant z zakresu mobile dla takich firm jak Boston Consulting Group (BCG) Visting professor na Akademii Leona Koźmińskiego. Autor bestsellerowych kursów online, w którym każdym wzięło udział ponad 1000 uczestników. Redaktor serwisu GoMobi (http://gomobi.pl/author/krzysztof-wojewodzic/) – prezes Escola S.A

Maciej Korsan

(JavaScript)
Frontend developer z głową pełną pomysłów i ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań dla stron internetowych. Twórca szkolenia WTF: Co ten frontend. Lubi mieszać sztukę z kodem. Albo kod ze sztuką – jeszcze nie zdecydował. Miłośnik CSS i fotografii. Właściciel Sokoła Millennium (na razie tylko z Lego).

Marcin Szeliga

(Machine Learning)
Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Prelegent na wielu europejskich konferencjach, takich jak Machine Learning Prague, Data Science Summit, SQLDay, 4 Developers, SQL Nexus, SQL Saturday, Sphere.it, Claudyna czy Microsoft Technology Summit. Wykładowca akademicki oraz autor książek i artykułów poświęconych platformie danych Microsoft, w tym bestsellerów „Data Science i uczenia maszynowe”, (WN PWN, informatyczna książka roku 2018) i „Praktyczne uczenie maszynowe” (WN PWN). Współautor „Microsoft AI MVP Book”.

Mariusz Gil

(PHP)
Software architect i trener, z branżą IT związany od ponad 16 lat. Pasjonuje się projektowaniem i implementacją systemów o złożonych wymaganiach biznesowych, machine-learningiem i rozwiązaniami, które można przełożyć na realną wartość biznesową dla klienta. Speaker i organizator eventów dla developerów, chcących rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Obecnie związany z Source Ministry oraz Bottega IT Minds, wcześniej miał okazję pracować m.in. dla Naszej-Klasy czy Gadu-Gadu.

Mateusz Pusz

(C++)
Software architect, principal engineer i security champion z ponad 15-letnim doświadczeniem w projektowaniu, pisaniu i utrzymywaniu kodu C++ dla zabawy i jako źródło utrzymania. Konsultant, trener, mówca i ewangelista C++ skoncentrowany na Modern C++. Jego główne obszary zainteresowań i kompetencje to optymalizacja wydajności kodu, minimalizowanie opóźnień, stabilność i bezpieczeństwo. Mateusz pracował w firmie Intel przez 13 lat, a teraz jest szefem Centrum Kompetencji C++ w EPAM Systems. Jest także założycielem Train IT, który zapewnia dedykowane szkolenia C++ i usługi konsultacyjne dla korporacji. Mateusz jest współtwórcą i członkiem z prawem głosu w komitecie ISO C++ (WG21), gdzie wraz z najlepszymi ekspertami C++ na świecie kształtuje przyszłość języka C++. Jest także współprzewodniczącym WG21 Study Group 14 (SG14) odpowiedzialnym za prowadzenie tematów związanych z wydajnością i minimalizacją opóźnień. W 2013 roku Mateusz wygrał „Bench Games 2013” – światowy konkurs w zakresie znajomości języka C++.

Michał Bartyzel

(Soft Skills & Business Relations)
Od dziesięciu lat zajmuje się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuje zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy między tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi. Wypracował ponad pięćset dni szkoleniowych i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedł do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuje w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą. Wiele opracowanych technik zawarł w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuje dzieli się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista.

Piotr Stapp

(.NET)
Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Piotr Wicherski

(Testerska)
Mobile QA i przypadkowo certyfikowany tester oprogramowania, także wielki entuzjasta wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych i mobilnych systemów operacyjnych. W mobilnym świecie od 2008 roku. Mentor, prelegent i organizator wydarzeń dotyczących testów oprogramowania. Doradca zarządu Polskiej Rady Testów (SJSI) i wykładowca testowania aplikacji mobilnych na Uniwersytecie Vistula

Radek Smilgin

(Testerska)
Ekspert w kontroli i zapewnienia jakości oprogramowania, przedsiębiorca i trener z ponad 15 letnim doświadczeniem. Swoje testerskie szlify zdobywał za granica, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne. Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – TestingCup oraz autorem książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester” Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.

Sławomir Sobótka

(Architektury Aplikacji | Bottega Innovation Labs)
Jest trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Minds. W codziennej pracy integruje Domain Driven Design, Event Storming, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką. Lubi myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship.

Tomasz Ducin

(Bottega Frontend)
Niezależny konsultant, architekt i programista. Twój przewodnik po świecie JavaScript. Prelegent na konferencjach europejskich i polskich. Trener z pasją wyjaśniający, jak to wszystko właściwie działa oraz unikający skomplikowanych rozwiązań i podejmowania niepotrzebnych decyzji. Krytyk modnych słów i nadmiernego podekscytowania niektórymi narzędziami. Skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów organizacyjnych i technicznych projektu. Uwielbia pracę z ludźmi.Były aktor teatralny. Pijący 4 espresso dziennie.

Tomasz Tarczyński

(DevOps)
Systems Architect i Ops Technical Lead w Gigaset, gdzie zespół tworzy natywną platformę chmurową dla inteligentnego systemu domowego. Koncentruje się na skróceniu czasu dostawy dzięki przyjęciu kultury DevOps, automatyzacji i pomiarów. Szczególnie zainteresowany rodzimym podejściem do aplikacji inżynierskich i infrastruktury w chmurze. Organizator grupy DevOps Wrocław Meetup i konferencji Cloud Native Warsaw.

Przemysław Libudzic

(Ścieżka Testerska )
STester i pasjonat. Prowadzi zażarte dyskusje z gumowymi kaczkami. Uwielbia jeździć rowerem po warszawskich ulicach.