fbpx

Rada Programowa

Anita Przybył

(Soft Skills & Business Relations)
Trener umiejętności społecznych, absolwentka psychologii oraz zarządzania potencjałem pracowników. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych m.in. komunikacji, zarządzania zespołem, budowania zespołu, motywowania, asertywności, inteligencji emocjonalnej. Wyznaje pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji. W swojej pracy wierzy, że każdy bez względu na zawód i środowisko, w którym funkcjonuje, ma szansę rozwinąć wysokie kompetencje społeczne.

Dawid Ziółkowski

(DevOps)
Prawie 10 lat doświadczenia w branży IT jako Network/System Engineer na samym początku, DevOps pomiędzy, ostatnio Cloud Native Engineer. Pracowałem w firmie IT Outsourcing, instytucie badawczym, dostawcy usług telekomunikacyjnych, firmie hostingowej i firmie konsultingowej, więc zebrałem dużo wiedzy z różnych perspektyw. Wnoszę wkład do opensource i staram się dzielić swoją wiedzą pisząc artykuły, organizując spotkania i wygłaszając prelekcje.

Grzegorz Piwowarek

(Java)
Grzegorz Piwowarek jest niezależnym konsultantem, trenerem w Bottega IT Minds, blogerem w 4compreamion.com i kotrybuuje dla OS. Był profesjonalnie zaangażowany w projekty dotyczące integracji systemów, rozpoznawania obrazów i wysoce skalowalnych rozwiązań rozproszonych. Oprócz zabawy z internalami JVMa, jest emerytowanym profesjonalnym graczem jo-jo i gitarzystą w zespole progresywnego metalu – Visions of Tondal.

Jakub Gutkowski

(.NET)
Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy.
Microsoft MVP.
Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Jakub Pilimon

(Architektury Aplikacji)
Jakub pracuje jako Spring Developer Advocate w firmie Pivotal, jest też blogerem, zapalonym programistą i trenerem. Uwielbia stawiać czoła skomplikowanym przedsięwzięciom dzięki Domain Driven Design, Test Driven Development i Spring. Jako maniak modularyzacji, jego głównym obszarem zainteresowań jest także architektura. Kiedy nie programuje, jeździ motocyklem, na nartach lub zapuszcza brodę. Oto jego nagrodzony blog DZone MVB: pillopl.github.io

Joanna Lamch

(Mobile)
Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat zawsze w okolicach C# oraz technologi Microsoft. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring, samorozwoju i kultury DevOps. Community lover, wspierająca Gruba.IT, Śląską Grupę Microsoft oraz Women in Technology Katowice. Blogger and speaker wannabe

Dr Krzysztof Wojewodzic

(Mobile)
Ekspert z zakresu rynku mobile. Trzy aplikacje które współtworzył pobrało ponad 1 milion osób. Pracował jako konsultant z zakresu mobile dla takich firm jak Boston Consulting Group (BCG) Visting professor na Akademii Leona Koźmińskiego. Autor bestsellerowych kursów online, w którym każdym wzięło udział ponad 1000 uczestników. Redaktor serwisu GoMobi (http://gomobi.pl/author/krzysztof-wojewodzic/) – prezes Escola S.A

Maciek Korsan

(Frontend / UI , JavaScript)
Frontend developer z głową pełną pomysłów i ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań dla stron internetowych. Twórca szkolenia WTF: Co ten frontend. Lubi mieszać sztukę z kodem. Albo kod ze sztuką – jeszcze nie zdecydował. Miłośnik CSS i fotografii. Właściciel Sokoła Millennium (na razie tylko z Lego).

Marcin Szeliga

(Machine Learning)
Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Prelegent na wielu europejskich konferencjach, takich jak Machine Learning Prague, Data Science Summit, SQLDay, 4 Developers, SQL Nexus, SQL Saturday, Sphere.it, Claudyna czy Microsoft Technology Summit. Wykładowca akademicki oraz autor książek i artykułów poświęconych platformie danych Microsoft, w tym bestsellerów „Data Science i uczenia maszynowe”, (WN PWN, informatyczna książka roku 2018) i „Praktyczne uczenie maszynowe” (WN PWN). Współautor „Microsoft AI MVP Book”.

Michał Bartyzel

(Soft Skills & Business Relations)
Od dziesięciu lat zajmuje się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuje zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy między tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi. Wypracował ponad pięćset dni szkoleniowych i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedł do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuje w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą. Wiele opracowanych technik zawarł w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuje dzieli się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista.

Piotr Stapp

(.NET)
Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Piotr Wicherski

(Testerska)
Mobile QA i przypadkowo certyfikowany tester oprogramowania, także wielki entuzjasta wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych i mobilnych systemów operacyjnych. W mobilnym świecie od 2008 roku. Mentor, prelegent i organizator wydarzeń dotyczących testów oprogramowania. Doradca zarządu Polskiej Rady Testów (SJSI) i wykładowca testowania aplikacji mobilnych na Uniwersytecie Vistula

Sławomir Sobótka

(Architektury Aplikacji | Bottega Innovation Labs)
Jest trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Minds. W codziennej pracy integruje Domain Driven Design, Event Storming, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką. Lubi myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship.

Tomasz Tarczyński

(DevOps)
Cloud Native Engineer at Container Solutions, where the team works with clients on their cloud native transformation by bringing technology, strategy and culture together. Focused on shortening delivery times with adoption of DevOps culture, automation and measurements. Especially interested in the cloud native approach to engineering applications and infrastructure. Organizer of the DevOps Wrocław Meetup group, DevOpsDays Warsaw, and Cloud Native Warsaw conferences. In his spare time Tomasz enjoys mountain hiking, running and yoga.

Tomasz Kowalczyk

(PHP)
Software Architect, konsultant, i programista, pracuje w branży IT od ponad 13 lat. Wystąpił jako prelegent na ponad 20 konferencjach, jest także członkiem rady programowej 4Developers oraz PHPCon Poland. Autor kilku popularnych bibliotek open source w PHP. Pasjonat architektury, programowania funkcyjnego oraz projektowania API. Obecnie prowadzi konsultacje oraz realizuje kontrakty w ramach własnej firmy – Gentleman. Prywatnie architekt i budowniczy baz z domowych mebli dla dwóch wspaniałych córeczek.

Hubert Zub

(JavaScript)
Pół-człowiek, pół-programista przykuty łańcuchem do JavaScriptu oraz technologii okołoprzeglądarkowych. Niestrudzony edukator który uważa (a także udowadnia) że JavaScriptu można nauczyć nawet 10-latków. Autor kilku publikacji oraz wystąpień, animator społczeności, organizator front-endowych spotkań meet.js w Białymstoku oraz Wrocławiu. Zawodowo miesza w kodzie, chmurze oraz w kompetencjach zespołu developerskiego. Wierzy, że kodowaniem da się uratować świat. Prywatnie lotnik oraz miłośnik podróży socjalistycznych krajów dalekiego wschodu.

Paweł Fiderek

(Cloud)
Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

Damian Mazurek

(Cloud)
Entrepreneur, investor, IT specialist and professional biohacker.

About me: I create alternative ways to proceed. Faced with any given scenario, I can quickly spot the relevant patterns and issues. I have a great desire to learn and want to continuously improve. I am intrigued with the unique qualities of each person. I have a gift for figuring out how different people can work together productively. I enjoy close relationships with others and find deep satisfaction in working hard with friends to achieve a goal. I work hard and possess a great deal of stamina. I take immense satisfaction in being busy and productive. I can make things happen by turning thoughts into action. I want to do things now, rather than simply talk about them. I take psychological ownership of what I say I will do. I am committed to stable values such as honesty and loyalty. I have faith in the links among all things. I believe there are few coincidences and that almost every event has meaning. I have contagious enthusiasm. I am upbeat and can get others excited about what they are going to do.

Przemysław Libudzic

(Testerska)
Tester i pasjonat. Prowadzi zażarte dyskusje z gumowymi kaczkami. Uwielbia jeździć rowerem po warszawskich ulicach.

Adam Haertle

(Security)
Uznany prelegent, trener i wykładowca. Od 2004 regularnie występuje na wszystkich dużych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w Polsce, gdzie zbiera najwyższe oceny w ankietach uczestników. Wykładowca dwóch kierunków studiów podyplomowych na SGH oraz na Politechnice Białostockiej. W 2018 poprowadził ponad 100 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w całej Polsce, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankowości elektronicznej, prywatności oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Bezpieczeństwem zawodowo zajmuje się od kilkunastu lat, najpierw w firmie Deloitte a następnie w UPC, gdzie przez 12 lat odpowiadał za wszystkie kwestie związane z ochroną informacji w kraju oraz regionie. Od siedmiu lat prowadzi pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl jeden z największych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji.

Krzysztof Przygudzki

(Java)
Krzysiek pracuje w TouKu, na codzień programuje w Kotlinie i prowadzi zespół produktowy dla Allegro. Najbardziej lubi projekty o trudnej domenie i prostym kodzie. Jest zagorzałym zwolennikiem DDD i OOP. W czasie wolnym śpiewa.