fbpx

Konferencja

4Developers - Interdyscyplinarny Festiwal IT dla Programistów

4Developers to interdyscyplinarny festiwal technologiczny dla programistów, który składa się z różnorodnych ścieżek tematycznych prowadzonych w kameralnych grupach. Idea wydarzenia to tworzenie przestrzeni sprzyjającej aktywności specjalistów – wymianie wiedzy i doświadczeń członków społeczności IT w ramach merytorycznych ścieżek tematycznych. Jednak 4Developers to dużo więcej niż wykłady. To także świetna okazja, by wyjść poza strefę wykładową i w swobodnej atmosferze spotkać się ze światowej klasy specjalistami i pasjonatami świata IT.

W czym tkwi wyjątkowość 4Developers?

Filary, na bazie których budujemy i rozwijamy 4Developers, to: idea, interdyscyplinarność, aktywność i społeczność.
Łącząc się i przenikając wzajemnie, wartości te kreują niezwykły charakter tego wydarzenia.

Ideę 4Developers opisuje nasze hasło – Make IT grow! Wydarzenie przerodziło się z konferencji w rozbudowany festiwal technologiczny. 4Developers stale ewoluuje – oferuje specjalistom szereg zaawansowanych, technicznych ścieżek tematycznych i jednocześnie zapewnia przestrzeń do swobodnej wymiany doświadczeń w luźnej atmosferze. Chcemy sprzyjać aktywności i prowokować dyskusje, by polska społeczność technologiczna rozwijała się tak samo prężnie, jak nowe technologie.

Interdyscyplinarność to cel, który stale realizujemy. Na wieloaspektowych ścieżkach tematycznych poruszany jest szereg tematów odpowiadających aktualnym potrzebom rynku programistycznego. Wydarzenie gromadzi przedstawicieli różnych sektorów branży IT.

Aktywność to wspólna praca nad wydarzeniem – 4Developers tworzone jest przez Was i dla Was. Uczestnicy są źródłem inspiracji i pomagają w tworzeniu wartościowych ścieżek tematycznych. Zapraszamy wszystkich specjalistów do zgłaszania propozycji wykładów w ramach Call for Papers.

Społeczność to trzon 4Developers – tworząc festiwal zależy nam przede wszystkim na wykreowaniu platformy służącej networkingowi, wymianie wiedzy i doświadczeń z różnych dziedzin IT. To miejsce, w którym mogą spotkać się eksperci i amatorzy, profesjonaliści i pasjonaci.

4Developers to festiwal technologiczny dla programistów, architektów, testerów, koderów, team leaderów, managerów i studentów związanych z IT. Skierowany jest do wszystkich osób związanych z branżą technologiczną, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Chcemy, by 4Developers był przede wszystkim platformą – miejscem spotkań społeczności technologicznej.

4Developers przekształcił się z konferencji podzielonej na cztery ścieżki tematyczne w innowacyjny festiwal technologiczny oferujący wykłady z kilkunastu dziedzin IT oraz szereg atrakcji wychodzących poza salę wykładową, sprzyjających aktywności i dzieleniu się wiedzą w niepowtarzalnej atmosferze. Uczestnicy mogą zgłębiać wiedzę dotyczącą zarówno tradycyjnych, jak i nowatorskich tematów z branży informatycznej, tworzyć innowacyjne rozwiązania w ramach networkingu, poznawać fantastycznych ludzi i prowadzić długie dyskusje w kuluarach. Zobacz naszą listę ścieżek.

Idea festiwalu opiera się na wspieraniu rozwoju polskiej społeczności technologicznej tak, by rosła równie prężnie, jak nowe technologie. Interdyscyplinarność wynika z różnorodności tematyki, dającej uczestnikom dostęp do kompleksowej wiedzy z różnych sfer IT. Aktywność to nacisk na dzielenie się wiedzą i rzeczywisty wkład uczestników w kształt konferencji.Najważniejsza jest jednak społeczność i budowanie przestrzeni sprzyjającej wymianie doświadczeń i kreatywnej interakcji pomiędzy amatorami i ekspertami z branży technologicznej.

Ostatnia edycja 4Developers zgromadziła niemal 2000 przedstawicieli branży IT z Polski i zagranicy. Sukces ten zawdzięczamy realizacji naszych założeń, dlatego planujemy stale rozwijać nasz festiwal tak, by poruszał najbardziej wartościowe i aktualne tematy.

Już 9 kwietnia 2018 spotkamy się w Warszawie. Spodziewajcie się merytorycznych dyskusji dotyczących nie tylko technicznych zagadnień, ale również soft skills. Liczymy na Waszą pomoc w budowaniu treści festiwalu. Otworzyliśmy Call for Papers – zachęcamy wszystkich ekspertów do zgłaszania propozycji wykładów! Zapraszamy również do współpracy mentorów oraz przedstawicieli grup specjalistów związanych z IT, którzy chcą skorzystać z możliwości stworzenia własnych ścieżek tematycznych.

Naszym celem jest tworzenie wydarzenia dla wszystkich – nie tylko profesjonalistów, ale i studentów, dlatego zależy nam na utrzymaniu minimalnych kosztów wejściówek. Dołączcie do nas jako partnerzy i pomóżcie nam to osiągnąć!